هادی محمدی جمعه 11 فروردین 1391 05:01 ق.ظ کامنت ()

همه طراحان دوست دارند که برای همه شناخته شده باشند و برخی از آنها در ارزوی مشهور شدن هستند. ما برای طراحانی که می خواهند مشهور شوند چند راهکار ساده داریم. به شهرت رسیدن یک شبه اتفاق نمی افتد بنابراین واقعا باید برای رسیدن به چنین هدفی سخت تلاش کرد. بعضی از طراحان شهرت را به این دلیل دوست دارند که مزایا و محاسن زیادی برای آنها به ارمغان می آورد، مثلا این که مشتریان زیادی خواهند داشت، که این مشتریان نیز طبیعتا افراد مشهوری هستند و دیگر این که ارزش بالایی پیدا خواهند کرد. مشهور بودن به این معنا نیز هست که به ازای انجام هر طراحی دستمزد بالایی نیز دریافت می کنند. حالا می خواهیم ببنیم چگونه می توان به عنوان یک طراح شهرت کسب کرد.

در هر کاری که انجام می دهید بهترین باشید 

در هر رشته ای که فعالیت می کنید، باید به اندازه کافی تمرین داشته باشید و در ان زمینه به حد مطلوب مهارت و توانایی دست پیدا کنید. همیشه بهترین کارها را ارائه کنید. اگر نتوانید طرح های خوبی ارائه کنید مطمئنا یک طراح مشهور نخواهید شد.

کاری را در حال انجام آن هستید کامل به پایان برسانید 

سعی کنید همیشه کارها را به طور کامل انجام دهید. همواره روی طرح هایتان کار کنید و به دنبال راه هایی برای بیان خلاقیت خود باشید. اگر دائما طراحی کنید یا عکس بگیرید بدون شک پیشرفت خواهید کرد. همواره به دنبال یادگیری چیزهای جدید باشید به این ترتیب می توانید در هر زمینه بهترین باشید.

وبلاگ نویسی را امتحان کنید

داشتن یک وبلاگ یکی از بهترین راه های شناخته شدن در اینترنت است. شما می توانید تجارب و مطالب خود را به این صورت با دیگران به اشترک بگذارید. ممکن است بعضی از مردم نوشته های شما را دوسست داشته باشند و به دائما به دنبال خواندن مطالب شما باشند. بلاگ با پورتفولیو فرق می کند. شما در بلاگ می توانید بیشتر خود را بیان کنید. شما می توانید لینکی از بلاگ خود را در پورتفولیوی خود قرار دهید.

برای کار خود بازاریابی کنید 

 یکی دیگر از بهترین راه های معروف و مشهور شدن بازاریابی کارهایتان است. شما می توانید این کار را با پست دادن آن کارها در پورتفولیو، نمایش دادن برخی از آنها در اکانت فیس بوک، و پیوستن به انجمن ها و گروه های آنلاین و معرفی خود به صورت آنلاین انجام دهید. اگر قبلا با مشتریان خود کار کرده اید ممکن است خود آنها به شما مراجعه کنند. سعی کنید پورتفولیوی خود را همه به صورت آنلاین و هم چاپی آماده کنید بنابراین هنگامی که مشتری به شما مراجعه می کند و درخواست نمونه می کند می توانید پورتفولیوی خود را به آنها نشان دهید.

انجام مصاحبه های آنلاین 

 آیا منتظرید مشتری به سراغ شما بیاید. بهتر است به دنبال وب سایت هایی باشید که به دنبال طراح هستند و خود را طی یک مصاحبه به آنها معرفی کنید. اگر صادق باشید به راحتی می توانید آن مصاحبه را با موفقیت بگذرانید. مصاحبه های زیادی انجام دهید. این امکان وجود دارد که وقتی با یک سایت مصاحبه کنید سایت های دیگر نیز بخواهند با شما مصاحبه کنند.

طراحی وب سایت شخصی 

 بهتر است برای بازاریابی و نشان دادن آثار خود یک وب سایت داشته باشید. این کار کمک می کند تا وجهه عمومی پیدا کنید. ممکن است وب سایت شما به یک وب سایت معروف تبدیل شود. سعی کنید وب سایت خود را ساده و منحصر به فرد طراحی کنید.

 

 

شرکت در مسابقات و رقابت ها 

 مسابقات رقابتی آنلاین بسیاری زیادی وجود دارد که شما می توانید در آنها شرکت کنید. این راه مناسبی است که به شما کمک می کند خود را در یک طیف گسترده شناسانده و مهارت های خود را نیز افزایش دهید. شما می توانید آثار طراحانی را که در این مسابقات برنده می شوند را ببینید و از آنها الهام بگیرید.

استفاده بهینه از سایت های اجتماعی 

 شما می توانید از بازاریابی در رسانه های اجتماعی نیز استفاده کنید. راه های زیادی برای استفاده از Twitter, Facebook و سایر وب سایت های اجتماعی برای بازاریابی طرح های خود دارید.

نشان دادن ویژگی ها و قابلیت ها 

 ظاهر شدن در مجلات یا بلاگ های سایر طراحان کار ساده ای نیست. اما شما مجبورید به تلاش های پی در پی خود و طراحی کردن ادامه دهید شاید مورد توجه شخصی قرار گیرید. یک ویژگی در مورد شما می تواند ویژگی دیگر شما را نیز آشکار کند تا این که شما به عنوان یکی از طراحان مشهور و برجسته شناخته شوید.

نوشتن کتاب  

نوشتن کتاب کار ساده ای نیست اما چرا امتحان نمی کنید؟ شما نمی دانید، ممکن است افراد زیادی را تحت تاثیر قرار دهید و آثر شما در سراسر دنیا شناخته شود. اگر پیدا کردن ناشر برای کتاب سخت است می توانید خودتان ناشر بودن را امتحان کنید. یا می توانید نوشته های خود را در قالب یک کتاب الکترونیکی یا e-book ارائه کنید.
معروف شدن به عنوان یک طراح به مقدار درآمدی که شما کسب می کنید نیست بلکه به چگونه کار کردن و مقدار اعتبار و رسمیتی است که دریافت کرده اید. شناخته شدن با آثار مهمتر و تاثیرگذار تر از میزان درآمدی است که از طراحی به دست می آید. در ابتدای کار نگران سرعت پیشرفت، سطح و میزان درآمد خود نباشید چون پس از معروف شدن مردم می دانند حالا چه رتبه و سطحی دارید.

مشهور و معروف بودن مهم نیست، چیزی که اهمیت دارد این است که شما می توانید به خلق آثار منحصر به فرد و زیبا ادامه دهید و نگرش مثبتی نسبت به کار خود داشته باشید. به این ترتیب مردم استعداد و توانایی شما را باور می کنند.